PacMasters

TriValley
Ten K Open Water

  Serving Northern California and Northwestern Nevada

Masters Swimming is for Everyone
All ages and all levels!

Follow pacmastersswim on Twitter
LinkedIn Join USMS p Pacific Masters United States
FEMALE AGE GROUP F1824 10 KM SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time          

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    18 Jamie Firth         23 MELO     55 2:44:12.05 

    2    25 Sarah Jane Otey     24 CALM    149 2:48:02.35 

    3    30 Lizzie Richter      23 UNAT    161 2:52:55.45 

    4    41 Brenna Lucchesi     24 MAAC    119 3:07:22.40 

                      MALE AGE GROUP M1824 10 KM SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time          

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    22 Andrew Wang         23 SCSC    197 2:45:05.50 

                     FEMALE AGE GROUP F2529 10 KM SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time          

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    43 Meredith West       28 SMM     201 3:12:43.05 

                     FEMALE AGE GROUP F3034 10 KM SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time          

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    33 Sarah Groskopf      32 BAC      71 3:00:25.60 

    2    51 Kelly Capell        30 UNAT     25 3:27:10.60 

                      MALE AGE GROUP M3034 10 KM SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time          

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    10 Zebron Lemke        33 AAM     112 2:31:44.75 

    2    19 Eric Foster         32 STAN     58 2:44:32.50 

                     FEMALE AGE GROUP F3539 10 KM SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time          

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1     1 Heidi George        37 UNAT     61 2:13:08.85 

                      MALE AGE GROUP M3539 10 KM SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time          

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    24 Holden Hardcastle   36 BAY      75 2:47:56.60 

    2    50 Sean Bertain        37 MAM      14 3:26:51.70 

                     FEMALE AGE GROUP F4044 10 KM SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time          

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    21 Cynthia Hertzer     44 CRUZ     86 2:44:42.55 

    2    32 Wendy Asnault       44 CHIC      5 2:59:54.40 

    3    47 Karen Charney       44 DAM      33 3:19:23.30 



                      MALE AGE GROUP M4044 10 KM SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time          

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1     6 Michael Ingardia    43 MELO     94 2:30:20.40 

    2     8 John Chapman        42 UNAT     32 2:31:30.95 

    3     9 Dean Atchison       42 USF       6 2:31:41.25 

    4    17 Ernie Hoftyzer      43 DAM      89 2:41:55.65 

    5    26 Scott Kaloust       43 MELO     98 2:50:53.45 

    6    28 Seth Davis          41 NBA      46 2:51:42.90 

    7    35 Greg Lendahl        44 UNAT    113 3:01:45.35 

    8    37 Brian Noble         43 USF     144 3:02:49.95 

    9    39 Harry Boucher       43 UNAT     17 3:03:47.75 

   10    48 Mark Grondona       40 UNAT     70 3:20:40.95 

                     FEMALE AGE GROUP F4549 10 KM SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time          

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    27 Sue Lambert         48         107 2:51:35.45 

    2    44 Jennifer Phalen     48 DAM     155 3:14:00.15 

                      MALE AGE GROUP M4549 10 KM SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time          

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1     2 Barton Wells        46 UNAT    200 2:14:55.55 

    2     4 Chris Bond          46 WCM      15 2:28:38.70 

    3     5 Jorge Angel         45 TVM       1 2:29:54.45 

    4    20 Brian Hauck         45 SRM      80 2:44:35.25 

    5    36 Tim Sheeper         49 MELO    174 3:02:14.75 

    6    42 Peter Remick        46 UNAT    160 3:11:59.15 

                     FEMALE AGE GROUP F5054 10 KM SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time          

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    31 Kathy Morlan        54 VACA    140 2:56:46.15 

    2    38 Izzie McGregor-Cra  54 HTUB    133 3:02:56.80 

    3    40 Ali Hall            51 BAC      73 3:06:55.35 

    4    45 Sandy Mitchel       53 ARIZ    137 3:14:17.50 

    5    46 Laurie Lewis        51 BAY     115 3:15:02.90 

                      MALE AGE GROUP M5054 10 KM SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time          

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    13 Mike Carr           52 SRM      28 2:37:25.65 

    2    53 Jeff Everett        52 SERC     53 3:28:50.10 

    3    54 Kevin Kirmse        50 UNAT    101 3:31:13.20 

    4    56 Craig Coombs        52 MEMO     38 3:39:58.50 

                     FEMALE AGE GROUP F5559 10 KM SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time          

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    55 Caroline Lambert    55 FREM    106 3:33:37.45 

                      MALE AGE GROUP M5559 10 KM SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time          

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    12 Peter Guadagni      58 WCM      72 2:34:16.05 

    2    29 Robert Young        56 UNAT    208 2:52:13.85 

                      MALE AGE GROUP M6064 10 KM SWIM

Place O'All Name                Ag Club  Bib # Time          

===== ===== =================== == ===== ===== ========== 

    1    11 Alan Bell           63 PSM      11 2:34:13.00 

    2    34 John Crane          61 TVM      43 3:01:21.75 

   





         **** FEMALE OVERALL 10 KM WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name                Ag Club  Bib#  Time          

===== =================== == ===== ===== ========== 

    1 Jodie Heng          47 SERC     84 3:27:34.25 

          **** MALE OVERALL 10 KM WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ****

Place Name                Ag Club  Bib#  Time          

===== =================== == ===== ===== ========== 

    1 Stephen Reinhard    46 UNAT    159 3:25:19.75 

USMS Logo

 

GO THE DISTANCE

Link to the Swimming World website

Sports Basement Logo