Pacific Masters gif

Results
Hot August Chill
Open Water

Donner Lake
22 August
2010

Place Last Name  First Name   Team    Age Sex Time       Bib# 

===== ========== ============ ======= === === ========== ==== 

    1 MACDONALD  SANDY        AMST     54   M    11:50.8  348 

    2 BRANCAMP   DAVID        SNM      48   M    11:52.5  309 

    3 TUHOLSKI   WALTER       WCM      32   M    12:12.8  394 

    4 BOND       CHRIS        WCM      43   M    12:21.4  307 

    5 CARR       MIKE         SRM      49   M    12:21.9  314 

    6 VAL        LAURA        TAM      58   F    12:30.8  396 

    7 MEYER      MARGUERITE   TOC      51   F    12:35.1  354 

    8 LARSON     GREG         TOC      41   M    12:37.1  343 

    9 FERROGGIAR FRED         TOC      56   M    12:47.0  486 

   10 MATTHEWS   DAVE         WCM      47   M    12:49.5  350 

   11 WARD       LISA         WCM      46   F    12:59.8  402 

   12 SCHOUWEILE PETER        SNM      55   M    13:04.9  383 

   13 FISH       DAVE         UNAT     47   M    13:06.7  472 

   14 BOONE      NATE         UNAT     19   M    13:13.4  466 

   15 RUDLOFF    EDWARD       TOC      63   M    13:13.8  467 

   16 PETERS     ANN          SMST     47   F    13:15.1  369 

   17 ASNAULT    WENDY        CHIC     41   F    13:16.1  305 

   18 MORLAN     KATHY        VACA     51   F    13:16.8  358 

   19 VASEY      ADRIANNE     STAN     31   F    13:19.4  399 

   20 KNIGHT     JOHN         WCM      28   M    13:23.6  342 

   21 RYDER      MIKE         SNM      55   M    13:29.1  379 

   22 PIATT      VINCE        UNAT     47   M    13:43.4  372 

   23 BOONE      JON          WCM      47   M    13:45.1  465 

   24 BURNS      RICHARD      TAM      67   M    13:47.8  312 

   25 TIEDEMANN  ELIZABETH    WCM      47   F    13:54.6  393 

   26 HENRY      BJ           WCM      46   F    13:57.3  337 

   27 SHOENBERGE DEACON       UNAT     36   M    14:20.4  387 

   28 QUINN      PHYLLIS      TOC      54   F    14:27.3  375 

   29 HART       JAMES        SNM      50   M    14:38.7  335 

   30 FLASKERUD  DEVON        WCM      28   F    14:43.0  331 

   31 BURRILL    JODY         TTAM     44   F    14:44.4  313 

   32 MILTON     MARTINE               47   F    14:46.2  475 

   33 PERRY      REBECCA      MAM      45   F    14:52.7  368 

   34 PUTMAN-PIT DOUG         UNAT     53   M    14:54.2  464 

   35 LOCKHART   CHRISTINE    CHIC     52   F    14:57.8  345 

   36 SHOENBERGE LINDA        TAM      62   F    14:58.5  386 

   37 SHOEMAKER  SCOT         ACAC     43   M    15:01.3  385 

   38 PHALEN     JENNIFER     SCAM     45   F    15:02.0  370 

   39 SCHMUCKER  LINDABETH    DAM      54   F    15:03.9  382 

   40 VASQUEZ    RICK         UNAT     47   M    15:10.8  400 

   41 WINTERROWD DAN          SMST     59   M    15:22.4  409 

   42 EMHOFF     RON          TVM      55   M    15:31.3  329 

   43 REHMET     GEORGE       SERC     43   M    15:33.8  377 

   44 LEE        JANE         MPSC     61   F    15:34.2  468 

   45 SLOAN      JAMES        SNM      54   M    16:02.1  469 

   46 STRAW      SUSAN        SNM      43   F    16:21.6  389 

   47 PANIGHETTI CAMILLE      CHIC     60   F    16:31.9  364 

   48 JONES      ALICE        SCAM     61   F    16:33.6  339 

   49 THOMPSON   MARGARET     MAM      29   F    16:36.2  391 

   50 RYDMAN     ERIC         UNAT     44   M    16:39.7  380 

   51 DALE       KELLEN       SNM      23   M    16:44.3  322 

   52 KENNEDY    JAMES        CMAM     58   M    16:55.3  340 

   53 PRICE      KENT         STAN     72   M    16:56.9  374 

   54 BUCKLEY    KRISTINE     SMMM     50   F    16:57.2  311 

   55 DANNA      MARK         UNAT     54   M    16:58.3  463 

   56 JACOBS     JOHN         SAC      51   M    17:00.0  338 

   57 CHADWICK   SCOTT        SNM      41   M    17:58.9  316 

   58 WILSON     CHRISTI      UNAT     37   F    18:02.7  408 

   59 BURR       ELIZABETH    TCA      44   F    18:04.7  471 

   60 TUKUA      KAREN        WCM      60   F    18:28.2  395 

   61 DAVIS      WILL         DAM      59   M    18:46.0  324 

   62 DESMOND    JOANNE       TSUN     43   F    18:47.4  326 

   63 STUKEY ALL ERICA        UNAT     27   F    18:49.4  390 

   64 CARROLL    GLENDA       TAM      66   F    19:01.2  315 

   65 DAVIS      DIANE        DAM      59   F    19:07.8  323 

   66 WHITE      SUSAN        CAN      68   F    19:29.8  405 

   67 MONROE     DONNA        WCM      76   F    19:47.5  357 

   68 DE RYK     NATALIE      TTAM     51   F    20:02.6  325 

   69 ARMENTO    VALERIE      UNAT     59   F    20:10.3  460 

   70 BERRO      DENISE       UNAT     50   F    20:22.3  306 

   71 MUNN       SUSAN        DAN      71   F    20:27.6  359 

   72 ROGERS     JAMES        SNM      53   M    21:42.5  378 

   73 NORIEGA    NIGEL        DAM      36   M    21:57.0  362 

   74 MEYERS     DOT          SAC      74   F    22:06.8  355 

   75 FLEMING    JOHN         UNAT     70   M    23:06.0  461 

   76 WHOLEY     MARY         UNAT     31   F    24:13.3  406 

   77 MCCULLOUGH WILLIAM      UNAT     44   M    24:20.0  478 

   78 RIM        HISUN        MAM      43   F    29:56.4  459 


  





Return to Pacific Masters Swimming Homepage This page was designed and produced by Michael Moore. Please report any errors or omissions to him. We would also like to hear how the page can be improved or what you would like to see. Thank you.

2010-08-26


Copyright © 2010 Pacific Masters Swimming, Inc.
http://www.pacificmasters.org/