e

Pacific Masters gif

Results
Parkside Mile


San Mateo Marlin Masters
25 April 2009



  
Parkside Aquatic Mile Not Split by Gender
Place Last Name First Name Club Age Time
1 Wells Barton UNAT 42 19:32.0
2 George Heidi UNAT 34 19:46.2
3 Gillis Trevor SCSC 33 20:25.0
4 Hazen Lisa UNAT 44 21:06.5
5 Gilman Matthew STAN 32 21:53.2
6 Schmitz John LAMV 48 22:22.1
7 Knight James SCSCM 55 22:25.5
8 Guadagni Peter WCM 54 22:41.4
9 Higdon Dave New Mexico 45 23:02.8
10 Dane Liz Cruz 29 23:12.7
11 Emhoff Ron TVM 54 23:28.0
12 Matthews David WCM 45 23:31.8
13 Garnier Oliver USF 42 23:33.8
14 Connolly Darrin USF 37 24:01.2
15 Clements Cindy TAM 48 24:02.1
16 John Jeha SRM 50 24:04.7
17 Engber Michael SCSC 46 24:05.6
18 Lewis Nancy UNAT 49 24:06.8
19 Bauernfeind Patti LNM 42 24:11.0
20 Morlan Kathy UNAT 49 24:22.5
21 Huber Curt SCSC 49 24:38.3
22 Lally Bart TOC 46 24:40.9
23 Campbell Chris MVM 48 24:42.1
24 Pyrch Michael SCSC 49 24:57.9
25 Sawhill Bruce CRUZ 51 25:02.8
26 Annette Chin BEAR 47 25:10.1
27 Jones Samantha MUM 26 25:59.0
28 Chuck Kight RAMS 61 26:01.3
29 Athens Allison CRUZ 27 26:02.7
30 White Beth SCSC 42 26:08.8
31 Schmucker Lindabeth DAM 53 26:36.0
32 Carney Monica CRUZ 26 26:55.4
33 Young Robert WCM 52 27:09.1
34 Shoemaker Scot UNAT 42 27:11.8
35 Brems Marianne MELO 60 27:18.3
36 Phalem Jennifer SCAM 44 27:30.5
37 Sangguinet Amanda TOC 38 27:45.0
38 Jones Alice SCAM 59 27:50.0
39 Harder Les Rams 56 27:54.4
40 Winterrowd Dan SMST 58 28:09.5
41 Nadaner Dan CVAS 59 28:25.8
42 Ratcliffe Ronald WAC 45 29:18.1
43 Buckley Kristine PCAM 48 29:51.3
44 Dutro Cynthia Melo 60 30:08.7
45 Alexander Michael LGSR 49 30:26.5
46 Coleman Kate SCAM 66 30:46.1
47 Borden Peter SMMM 58 30:49.3
48 Monaghan Sheila TCAM 60 30:53.9
49 Rydman Eric UNAT 43 30:54.7
50 Rexer Peter UNAT 40 30:55.9
51 Wu Charles MVM 39 32:16.4
52 Harms Kildine WCM 55 32:39.4
53 Bailie Kaeti SERC 64 32:43.5
54 Hardin Cheryl SMMM 52 32:54.7
55 Cotton Jim Coyote SC 76 33:00.0
56 Averchenkov sergey MELO 27 33:01.8
57 Davis Diane DAM 58 33:05.3
58 Loflin Carol WCM 51 33:13.6
59 Davis Will DAM 57 33:22.0
60 Ramos Cesar SCSC 45 33:46.6
61 Osborne Dan USFM 75 33:57.6
62 Reis Robert DC 39 34:21.9
63 Litman Jacklyn BAY 58 34:56.8
64 Fewster Robert TVM 70 35:06.3
65 Armento Valerie UNAT 57 35:41.9
66 Antonchuk Rich MELO 71 35:48.0
67 Flemming John UWAT 68 35:55.3
68 Perry laurie TCAM 55 37:51.2
69 McKenna Mollie SERC 45 37:52.3
70 White Susan TCAM 66 37:59.5
71 Panchal Shyam STAN 33 39:16.2
72 McCall Janice Melo 56 39:26.7
73 Yechun Madhuri Melo 31 42:36.1
74 Burke Mary Leigh MUM 56 43:08.5
75 Bardas Sandy MELO 58 46:17.6
76 Kearns Lloyd PVM 69 47:54.7
77 Cantini-Norkion Mary DC 65 50:46.7
78 Lambertson Ann SMMM 78 51:47.1
Wetsuit One Mile
Place Last Name First Name City Age Time
1 Ballack Jon PAC 43 20:34.4
2 Wolf Andreas SMMM 35 21:17.0
3 Storelli Beth SCUS 22 23:28.4
4 Semeral Paul UNAT 34 27:15.6
5 Madgic Doug YMCA 43 27:35.4
6 Barrantes Sara UNAT 22 29:12.1
7 Astalos Lynn MHSC 46 31:13.8
8 Luo Anna MVM 46 32:30.1
9 Andrikopoulos Alysia UNAT 41 33:04.6
10 Becerra Michael WCM 27 34:06.5
11 Bush Ellyn UNAT 54 34:48.9
12 Knapp Ellen SCUS 19 34:59.2
13 mai luyen SCUS 19 35:07.4
14 Chong David WCM 26 35:15.7
15 Rubin Amy UNAT 44 36:06.3
16 Wilner Julie MUM 26 40:53.0
Overall Finish List By Gender
One Mile
Female Finishers
Place Last Name First Name City Age Time
1 George Heidi UNAT 34 19:46.2
2 Hazen Lisa UNAT 44 21:06.5
3 Dane Liz Cruz 29 23:12.7
4 Clements Cindy TAM 48 24:02.1
5 Lewis Nancy UNAT 49 24:06.8
6 Bauernfeind Patti LNM 42 24:11.0
7 Morlan Kathy UNAT 49 24:22.5
8 Annette Chin BEAR 47 25:10.1
9 Jones Samantha MUM 26 25:59.0
10 Athens Allison CRUZ 27 26:02.7
11 White Beth SCSC 42 26:08.8
12 Schmucker Lindabeth DAM 53 26:36.0
13 Carney Monica CRUZ 26 26:55.4
14 Brems Marianne MELO 60 27:18.3
15 Phalem Jennifer SCAM 44 27:30.5
16 Sangguinet Amanda TOC 38 27:45.0
17 Jones Alice SCAM 59 27:50.0
18 Buckley Kristine PCAM 48 29:51.3
19 Dutro Cynthia Melo 60 30:08.7
20 Coleman Kate SCAM 66 30:46.1
21 Monaghan Sheila TCAM 60 30:53.9
22 Harms Kildine WCM 55 32:39.4
23 Bailie Kaeti SERC 64 32:43.5
24 Hardin Cheryl SMMM 52 32:54.7
25 Davis Diane DAM 58 33:05.3
26 Loflin Carol WCM 51 33:13.6
27 Litman Jacklyn BAY 58 34:56.8
28 Armento Valerie UNAT 57 35:41.9
29 Perry laurie TCAM 55 37:51.2
30 McKenna Mollie SERC 45 37:52.3
31 White Susan TCAM 66 37:59.5
32 McCall Janice Melo 56 39:26.7
33 Yechun Madhuri Melo 31 42:36.1
34 Burke Mary Leigh MUM 56 43:08.5
35 Bardas Sandy MELO 58 46:17.6
36 Cantini-Norkion Mary DC 65 50:46.7
37 Lambertson Ann SMMM 78 51:47.1
Male Finishers
Place Last Name First Name City Age Time
1 Wells Barton UNAT 42 19:32.0
2 Gillis Trevor SCSC 33 20:25.0
3 Gilman Matthew STAN 32 21:53.2
4 Schmitz John LAMV 48 22:22.1
5 Knight James SCSCM 55 22:25.5
6 Guadagni Peter WCM 54 22:41.4
7 Higdon Dave New Mexico 45 23:02.8
8 Emhoff Ron TVM 54 23:28.0
9 Matthews David WCM 45 23:31.8
10 Garnier Oliver USF 42 23:33.8
11 Connolly Darrin USF 37 24:01.2
12 John Jeha SRM 50 24:04.7
13 Engber Michael SCSC 46 24:05.6
14 Huber Curt SCSC 49 24:38.3
15 Lally Bart TOC 46 24:40.9
16 Campbell Chris MVM 48 24:42.1
17 Pyrch Michael SCSC 49 24:57.9
18 Sawhill Bruce Cruz 51 25:02.8
19 Chuck Kight RAMS 61 26:01.3
20 Young Robert WCM 52 27:09.1
21 Shoemaker Scot UNAT 42 27:11.8
22 Harder Les Rams 56 27:54.4
23 Winterrowd Dan SMST 58 28:09.5
24 Nadaner Dan CVAS 59 28:25.8
25 Ratcliffe Ronald WAC 45 29:18.1
26 Alexander Michael LGSR 49 30:26.5
27 Borden Peter SMMM 58 30:49.3
28 Rydman Eric UNAT 43 30:54.7
29 Rexer Peter UNAT 40 30:55.9
30 Wu Charles MVM 39 32:16.4
31 Cotton Jim Coyote SC 76 33:00.0
32 Averchenkov sergey MELO 27 33:01.8
33 Davis Will DAM 57 33:22.0
34 Ramos Cesar SCSC 45 33:46.6
35 Osborne Dan USFM 75 33:57.6
36 Reis Robert DC 39 34:21.9
37 Fewster Robert TVM 70 35:06.3
38 Antonchuk Rich MELO 71 35:48.0
39 Flemming John UWAT 68 35:55.3
40 Panchal Shyam STAN 33 39:16.2
41 Kearns Lloyd PVM 69 47:54.7
Wetsuit One Mile
Female Finishers
Place Last Name First Name City Age Time
1 Storelli Beth SCUS 22 23:28.4
2 Barrantes Sara SCUS 22 29:12.1
3 Luo Anna MVM 46 32:30.1
4 Andrikopoulos Alysia UNAT 41 33:04.6
5 Bush Ellyn UNAT 54 34:48.9
6 Knapp Ellen SCUS 19 34:59.2
7 mai luyen SCUS 19 35:07.4
8 Rubin Amy UNAT 44 36:06.3
9 Wilner Julie MUM 26 40:53.0
Male Finishers
Place Last Name First Name City Age Time
1 Ballack Jon PAC 43 20:34.4
2 Wolf Andreas SMMM 35 21:17.0
3 Semeral Paul UNAT 34 27:15.6
4 Madgic Doug YMCA 43 27:35.4
5 Astalos Lynn MHSC 46 31:13.8
6 Becerra Michael WCM 27 34:06.5
7 Chong David WCM 26 35:15.7
  
  
  
  
  
  
   





Return to Pacific Masters Swimming Homepage This page was designed and produced by Michael Moore. Please report any errors or omissions to him. We would also like to hear how the page can be improved or what you would like to see. Thank you.

2009-01-18


Copyright © 2009 Pacific Masters Swimming, Inc.
http://www.pacificmasters.org/