e

Results
Lake Del Valle
3/4 Mile


TVM Lake Del Valle .75 Mile
Age Group 3/4
May 31, 2009
 
Female 19 to 24
Place Last Name First Name Club Age Time
1 White Lisa TVM 24 17:05.1
2 Espiritu Vicki TVM 23 18:03.1
3 Gentry Kelly TVM 22 18:15.2
4 Pock Keri ECAM 24 19:14.8
5 Heise Katelyn B WCM 22 21:13.0
6 Baumgartner Kelli D WCM 19 22:32.0
Female 25 to 29
Place Last Name First Name Club Age Time
1 Droubay Christy TVM 27 16:19.0
2 Dane Elizabeth CRUZ 29 16:58.6
3 Flaskerud Devon WCM 27 18:38.8
4 Carney Monica CRUZ 26 19:06.9
5 Athens Allison K CRUZ 28 19:12.9
6 Tukua Rebecca WCM 26 19:17.4
7 Davies Erin TVM 25 19:28.1
8 Fletcher Kathryn E BAM 28 19:47.8
9 De Jesus Margarita USF 27 21:17.1
10 Monahan Jaimie M UNAT 29 21:27.0
Female 30 to 34
Place Last Name First Name Club Age Time
1 Nowak Miriam E BMSP 32 16:34.4
2 Baran Jennifer STAN 33 16:50.1
3 Vasey Adrianne STAN 30 17:50.8
4 Mendoza-Martens Nicole J WCM 32 19:26.2
5 Stevenson Hilary PCAM 33 19:42.4
6 Germida Amy SCSC 34 20:56.0
7 Murai Emily LAMV 33 21:35.7
8 Pearson Loren TVM 33 22:08.9
Female 35 to 39
Place Last Name First Name Club Age Time
1 Wolford Shannon D TAM 36 17:16.1
2 Duggan Karen WCM 38 17:22.5
3 Masuda Megumi SCSC 35 18:11.5
4 Parkinson Natalie M WCM 35 18:19.0
5 Masluk Genii LVTC 35 19:21.7
6 Marian Cynthia C TVM 39 19:37.1
7 Estell Julie TVM 36 21:22.2
8 Dieterich Sonja STAN 35 23:51.0
9 Balderston Kari L WCM 38 25:48.2
10 Barrios Janette ECYM 35 27:26.5
11 Ambrogi Tina MVM 36 30:26.7
12 Galpern Emily A MAM 37 35:50.2
Female 40 to 44
Place Last Name First Name Club Age Time
1 Hazen Lisa A UNAT 44 15:38.3
2 Santos Debbie M WCM 41 16:53.6
3 Bauernfeind Patti LNM 42 18:04.4
4 Asnault Wendy CHIC 40 18:08.7
5 Hertzer Cynthia CRUZ 40 18:45.8
6 Nygren Mary Ann TVM 41 19:28.2
7 Bechhoefer Marta CRUZ 41 19:34.7
8 Gray Kara L WCM 43 19:55.2
9 da Costa Yayoi UNAT 43 21:07.2
10 Beegle Janet MVM 42 21:35.6
11 Jih Dora L WCM 40 22:51.2
12 MacGregor Sherie D TVM 42 23:02.4
13 Marquardt Leslie UNAT 42 25:22.7
14 Shay Brooke UNAT 40 25:28.9
15 Baker Mary Beth UNAT 44 26:07.1
16 Polkes Helen S UNAT 43 27:06.8
17 Stark Anne M TVM 40 28:36.7
18 Rocha Tina LVTC 41 34:51.4
Female 45 to 49
Place Last Name First Name Club Age Time
1 Henry B WCM 45 17:48.5
2 Tiedemann Elizabeth B UNAT 46 17:48.8
3 Lavery Claire ECAM 49 20:18.7
4 Fleming Jill C BAC 46 21:15.2
5 Millar Karene MVM 47 21:21.8
6 Mathersom Jill HTUB 46 21:52.1
7 Buckley Kristine E PCAM 49 22:30.4
8 Gintert Jeri CRUZ 49 23:07.9
9 Sammarco Laura-Anne SMMM 49 23:29.4
10 Adler Felicia M WCM 47 23:35.8
11 Heise Kathleen M WCM 48 24:00.1
12 Cartwright Ann CSPF 46 24:11.3
13 Williams Mary WCM 45 24:55.1
14 Lea Vanessa PCAM 49 25:55.0
15 Hayes Mary UNAT 45 26:22.2
16 Johnston Carol WCM 45 26:47.8
17 Brogdon Susan G WCM 48 26:48.9
18 McKenna Mollie C SERC 45 27:05.2
19 Berro Denise UNAT 49 27:47.7
20 Lorimer Nancy MVM 46 30:36.2
21 Blake Heather PCAM 48 32:45.6
22 Quesada Susan TVM 46 37:37.9
Female 50 to 54
Place Last Name First Name Club Age Time
1 Meyer Marguerite TOC 50 16:31.7
2 Morlan Kathy R UNAT 50 17:52.1
3 Lockhart Christine CHIC 51 18:47.9
4 Silva Leslie L WCM 53 19:02.2
5 Quinn Phyllis E TOC 53 19:07.3
6 Bracken Judy W TVM 51 19:45.5
7 Igel Victoria E SPAS 53 20:59.3
8 Gardner Laura BAC 51 22:01.3
9 Benjamin Marcia S WCM 52 22:23.3
10 Brown Rita LVTC 53 23:11.5
11 Meis Julie A WCM 51 23:26.6
12 Marnell Mary WCM 52 24:13.3
13 Hardin Cheryl SMMM 52 24:37.6
14 Morris Suzanne M BAY 53 25:20.4
15 Warren Dana UNAT 51 26:11.7
16 Cronin Elise UNAT 51 26:36.7
17 Hart Robin MAM 54 29:58.2
18 Preslik Margaret CSSR 53 30:33.3
19 Shew Lisa L UNAT 50 30:42.6
20 Garcia Sandie WCM 51 31:07.5
21 Moore Dorothy J OAK 51 34:17.0
Female 55 to 59
Place Last Name First Name Club Age Time
1 Val Laura TAM 57 15:52.3
2 Welsh Mary M TCAM 55 20:53.0
3 Jones Alice A SCAM 59 21:12.5
4 Tukua Karen WCM 59 22:19.3
5 Achelis Tracy A WCM 55 22:56.9
6 Maguire Nancy F TVM 59 24:26.3
7 Harms Kildine J WCM 55 24:45.4
8 Litman Jacklyn BAY 58 25:34.4
9 Davis Diane L DAM 58 25:56.6
10 Moorhead Mary BAM 58 26:55.7
11 Armento Valerie J UNAT 58 27:11.7
12 Lantz Katy DAM 55 28:32.9
13 Barsamian-Teman Betsy A OAK 57 35:37.9
Female 60 to 64
Place Last Name First Name Club Age Time
1 Brems Marianne MELO 60 20:14.3
2 Monaghan Sheila TCAM 60 23:35.1
3 McGarvey Pat WCM 62 23:47.1
4 Aaron Cathy E WCM 60 26:11.8
5 Daniel Maureen B WCM 61 27:27.7
6 Peters Sandi BAM 60 31:33.2
Female 65 to 69
Place Last Name First Name Club Age Time
1 Ridout Nancy J TAM 67 21:38.0
2 Coleman Kate A SCAM 66 22:45.9
3 Stretch Nancy A TOC 69 25:52.9
4 Carroll Glenda G TAM 65 25:53.0
5 Eagan Karen M MAM 67 36:31.7
Female 70 to 74
Place Last Name First Name Club Age Time
1 Myers Dot J SAC 72 26:56.7
2 Durham Patricia A SMMM 70 30:19.5
3 Curry Kate MVM 72 35:14.1
Female 75 to 79
Place Last Name First Name Club Age Time
1 Monroe Donna WCM 75 26:12.9
2 Callison Barbara F RINC 76 29:15.3
3 Robben Barbara UNAT 75 34:59.5
4 Lambertson Ann M SMMM 78 36:25.7
Female 85 to 89
Place Last Name First Name Club Age Time
1 Meyer Margery TOC 86 33:06.5
Male 19 to 24
Place Last Name First Name Club Age Time
1 Haines Tim A UNAT 24 21:17.7
Male 25 to 29
Place Last Name First Name Club Age Time
1 Lantz Travis TVM 28 16:29.6
2 Smrz Paul WCM 26 16:51.0
3 Schenck Niklas TSUN 27 17:30.2
4 Knight John WCM 27 17:46.7
5 Tofanelli Chris HTUB 28 19:34.1
Male 30 to 34
Place Last Name First Name Club Age Time
1 Austin Scott TVM 30 16:36.0
2 Silver Alex LVTC 33 16:54.7
3 Lee Joshua PCAM 30 17:28.1
4 Conway Adam M TVM 30 17:32.6
5 Tuholski Walter WCM 31 18:02.4
6 Samson Bjorn UNAT 31 18:04.9
7 Sheldon Jason S RAMS 31 18:50.1
8 Draut Jason ECAM 32 19:03.4
9 Heffelfinger Eric A FOG 33 19:41.3
10 Lee Jerry TVM 31 20:32.0
11 Sheehan Paul STAN 34 20:51.9
12 Moore Eric A LVTC 32 21:12.4
13 Freeman Greg UNAT 33 21:35.0
14 Scanlan Rob LAMV 32 21:36.1
15 Edison Jim S WCM 31 22:55.1
16 Stark William UNAT 34 25:33.0
17 Zimmank Marc UNAT 34 25:43.7
18 Panchal Shyam N STAN 33 27:29.2
Male 35 to 39
Place Last Name First Name Club Age Time
1 Bise Ryan TVM 35 15:47.9
2 Sanders Drew TOC 39 18:58.6
3 Weaver Philip A MVM 38 21:49.8
4 Reis Rob DC 39 25:32.5
5 Fung Steve UNAT 37 27:54.5
6 Greenfield Ben MAM 38 31:32.8
7 Cheung Casey D TSUN 35 39:23.4
Male 40 to 44
Place Last Name First Name Club Age Time
1 Cardineau Yan SRM 41 15:43.2
2 Bond Chris S WCM 42 16:26.0
3 Potter Don UNAT 42 16:45.8
4 Bohm Eric C WCM 42 17:10.1
5 Lanterman Scott MVM 44 18:40.2
6 Witt David M WCM 43 19:22.0
7 Shoemaker Scot D UNAT 42 19:50.3
8 Rydman Eric UNAT 43 21:13.7
9 Bantock Peter TVM 43 21:35.7
10 Simons David EEE 43 21:50.4
11 Mackinnon Andrew LVTC 42 25:17.1
12 Palazzotto John Vince UNAT 43 26:16.7
13 Stark David C TVM 40 26:27.7
14 Kane Robert PCAM 43 28:31.4
15 Smith Bruce STAN 40 38:31.1
Male 45 to 49
Place Last Name First Name Club Age Time
1 Mc Cracken Bill TVM 47 15:40.3
2 Schmitz John LAMV 48 16:19.9
3 Matthews David G WCM 45 16:27.2
4 Carr Mike W SRM 48 16:35.0
5 Gothberg Brad A WCM 47 16:55.8
6 Engber Michael S SCSC 46 17:56.2
7 Campbell Chris MVM 48 17:59.4
8 Gostisha Jasper SCSC 48 18:36.9
9 Romani Roger W STAN 47 18:40.2
10 Cook Doug WCM 46 18:50.4
11 Condon Doug UNAT 46 19:05.4
12 Vasquez Rick BEAR 45 19:13.1
13 Mann Clyde MVM 47 19:41.0
14 Piper Tim SPAS 47 21:21.4
15 Vanhoven Paul WCM 45 21:22.0
16 Pont Jorge F MELO 45 21:51.1
17 Jacobs Tom W BAC 45 22:14.2
18 Ryan Kevin A LNM 47 24:02.1
19 Percin Mark D UNAT 45 25:29.8
20 Gray Kevin WCM 48 25:34.9
21 Jensen Peter SCSC 46 25:51.0
22 Brown Jess A UNAT 48 26:16.0
23 Ramos Cesar SCSC 45 27:46.3
24 Lord Bryan UNAT 46 44:08.5
Male 50 to 54
Place Last Name First Name Club Age Time
1 Morales John SRM 51 16:28.2
2 Emhoff Ron J TVM 54 17:04.9
3 Jeha John CSSR 50 17:14.3
4 Riley Gail W ECAM 54 18:08.3
5 Dozier Earl TVM 51 18:09.1
6 Dugan Tom WCM 50 18:53.4
7 Morris John (Scooter) BAY 54 19:03.5
8 Stewart David VACA 50 19:19.9
9 Putnam-Pite Doug V UNAT 52 19:24.0
10 Young Robert E WCM 52 19:45.6
11 Freeman Richard MVM 50 21:03.2
12 Anderson Robert L PCAM 53 22:36.7
13 Danna Mark UNAT 53 22:42.0
14 Jacobson Erik B WCM 52 23:48.0
15 Tuteur Frank SRM 51 24:16.4
Male 55 to 59
Place Last Name First Name Club Age Time
1 Knight James SCSC 55 16:24.3
2 Foreaker Don SRM 56 17:49.0
3 Upshaw Bob MAM 59 18:17.8
4 Small Stephen LNM 56 18:54.4
5 Nadaner Dan CVAS 59 21:04.9
6 Winterrowd Dan SMST 58 21:08.1
7 Caziarc Steven MAM 59 21:25.4
8 Harder Leslie RAMS 56 21:42.8
9 King John A WCM 55 22:22.0
10 Anderson Kristian RAMS 55 23:21.9
11 Lantz Bob DAM 57 24:26.4
12 Davis Will E DAM 57 25:01.4
13 Carroll Frank LVTC 59 27:14.0
Male 60 to 64
Place Last Name First Name Club Age Time
1 Wilson Joel R CRUZ 60 16:48.9
2 Harmer David TCAM 62 20:38.9
3 McCarty Thomas TOC 63 21:20.8
4 Phipps Gary C UNAT 61 26:27.8
5 Lynch Michael E PCAM 62 32:51.8
Male 65 to 69
Place Last Name First Name Club Age Time
1 Burns Richard TAM 65 18:13.2
2 Fairfield David TCAM 69 23:18.2
3 Anderson John D VACA 66 23:53.3
4 Kearns Lloyd PVMA 69 35:41.3
Male 70 to 74
Place Last Name First Name Club Age Time
1 Lane Ed V WCM 70 21:46.6
2 Price Kent M STAN 71 22:01.8
3 Blackburn Robert J PCAM 71 22:07.9
4 Morner Stan F WCM 74 23:22.4
5 Fewster Robert TVM 70 27:02.5
6 Stoddard Louis E WCM 71 29:48.7
Male 75 to 79
Place Last Name First Name Club Age Time
1 Brown Donald L WCM 75 23:32.0
2 Osborne Daniel USF 75 24:29.2
3 Campbell Roger SMMM 78 27:42.2
4 Anderson Paul RINC 75 30:30.0
5 Daniel Jack C WCM 76 38:29.6
  
  
  
  
  
  
   





Return to Pacific Masters Swimming Homepage This page was designed and produced by Michael Moore. Please report any errors or omissions to him. We would also like to hear how the page can be improved or what you would like to see. Thank you.

2009-06-05


Copyright © 2009 Pacific Masters Swimming, Inc.
http://www.pacificmasters.org/