Pacific Masters gif

Results
Redwood Masters


Lake Sonoma
22 August 2009

  
W/18-24          
      Team Age Time
1 Maclean Caetlan North Bay Aquatics  23 28:51.00
           
W/25-29          
1 Louderback Kelsey MPM  25 29:43.00
2 Paster Kristina MPM  26 32:08.00
3 Scott Emily Santa Rosa Masters  29 37:04.00
           
W/30-34          
1 Swanson Eileen Club Sport Fremont  34 26:16.00
2 O'Dwyer Erin Wine County Masters  32 27:22.00
3 Delneo Cathy South End Rowing Club  33 30:46.00
4 Fergot Sarah MPM  34 30:53.00
5 Bair Megan fog City Masters  32 32:19.00
6 Benjamin Bonnie University of San Francisco  34 32:52.00
           
W/35-39          
1 Labusch Meike University of San Francisco  37 29:16.00
2 Linberg Kristen Unattached  37 30:50.00
3 Sanguinet Amanda The Olympic Club  38 32:30.00
4 Kurdy Colleen Unattached  35 36:15.00
5 Melly Leigh Santa Clara Swim Club Masters  38 57:04.00
           
W/40-44          
1 Welting Laureen The Olympic Club  43 24:22.00
2 Phalen Jennifer Strawberry Canyon Aquatic  44 29:45.00
3 Engelskirchen Elizabeth Tamalpais Aquatics Masters  43 30:47.00
4 Skinner-Kita Joann Rocklin Aquatics  43 30:59.00
5 Hayman Lorna Parkpoint Patriots  42 32:19.00
           
W/45-49          
1 Hazen Lisa Unattached  45 24:14.00
2 Ward Lisa Walnut Creek Masters  45 26:15.00
3 Henry Bj Western Athletic Club Masters  45 26:18.00
4 Chinn Annette Golden Bear Swimming  47 28:25.00
5 Davis Catherine Wine County Masters  49 29:51.00
6 Blanchard Barbara Unattached  49 33:09.00
7 Buckley Kristine Peninsula Covenant Aquatic Mas  49 34:10.00
8 Joyce Martha Tamalpais Aquatics Masters  49 35:35.00
9 Fornage Julia Rolling Hills Mud Sharks  48 36:35.00
10 Trout Juliann Unattached  48 36:53.00
11 Walker Diane Vacaville Swim Club  48 41:16.00
           
W/50-54          
1 Meyer Marguerite The Olympic Club 50 25:26.00
2 Morlan Kathy Unattached  50 26:48.00
3 Wheeler Barbara Tamalpais Aquatics Masters  52 26:58.00
4 Quinn Phyllis The Olympic Club  53 28:15.00
5 Schmucker Lindabeth Davis Aquatic Masters  53 29:02.00
6 Hauer Ann North Bay Aquatics  53 33:38.00
7 Marder Valerie Santa Rosa Masters  52 36:22.00
           
W/55-59          
1 Val Laura Tamalpais Aquatics Masters  57 24:31.00
2 Tukua Karen Walnut Creek Masters  59 34:13.00
3 Soldatova Alena Unattached  59 35:05.00
4 Davis Diane Davis Aquatic Masters  58 37:27.00
5 Litman Jacklyn Bay Masters  58 38:35.00
6 Porter Virginia Santa Rosa Masters  57 40:07.00
7 Ahlgren Peggy Parkpoint Patriots  58 40:32.00
8 Evans Patricia South End Rowing Club  57 43:13.00
9 Smith Carol Bay Masters  57 56:00.00
           
W/60-64          
1 Jones Alice Strawberry Canyon Aquatic  60 31:07.00
2 Felton Anezka The Olympic Club  61 35:57.00
3 Tevis Maggie Rolling Hills Mud Sharks  61 37:43.00
4 Gottlieb Judith Unattached  64 43:00.00
5 Thomas Arline Unattached  62 44:06.00
           
W65-59          
1 Ridout Nancy Tamalpais Aquatics Masters  67 32:13.00
2 Carroll Glenda Tamalpais Aquatics Masters  65 42:07.00
3 Wistrom Theresa Wine County Masters  65 47:42.00
           
W70-74          
1 Munn Susan Davis Aquatic Masters  70 36:20.00
           
W/75-79          
1 Robben Barbara Unattached  75 53:48.00
           
M/18-24          
1 Felton Brooks Unattached  23 25:18.00
           
M/25-29          
1 Davis Matthew Sacramento Masters  29 26:44.00
           
M/30-34          
1 Yu Aaron University of San Francisco  34 27:37.00
2 Hardcastle Holden University of San Francisco  32 29:03.00
3 Heffelfinger Eric fog City Masters  33 30:18.00
4 Volper Jules Wine County Masters  30 42:55.00
           
M/35-39          
1 Benson Keith Tamalpais Aquatics Masters  36 27:12.00
2 Torres Deric Santa Rosa Masters  37 40:37.00
3 Tienda Mike Ellis Electric Eels  39 43:49.00
           
M/40-44          
1 Bond Chris Walnut Creek Masters  42 24:45.00
2 Garnier Olivier University of San Francisco  42 25:36.00
3 Engelskirchen Adam Tamalpais Aquatics Masters  41 27:15.00
4 Dunn Rob el Cerrito Aquatic Masters  41 27:30.00
5 Witt David Walnut Creek Masters  43 28:12.00
6 Shoemaker Scot Unattached  42 30:15.00
7 Reed Thomas Chico Masters Swimming  42 31:40.00
8 Rydman Eric Unattached  43 32:05.00
9 Cantlen John Unattached  41 34:27.00
10 Hernandez Luis San Rafael Aquatic Teams  40 36:38.00
11 Cookson Forrest Unattached  43 43:20.00
           
M/45-49          
1 Brancamp David Sierra Nevada Masters  47 23:59.00
2 Schmitz John LAMV  48 25:20.00
3 Carr Mike Santa Rosa Masters  48 25:43.00
4 Lally Bart The Olympic Club  46 27:05.00
5 Delaney Joe Tamalpais Aquatics Masters  48 27:17.00
6 Condon Doug Unattached  46 28:34.00
7 Davis Brian Wine County Masters  48 30:27.00
8 Lee Jeff Unattached  49 36:49.00
9 Deller Brian Unattached  49 38:02.00
10 Kearns Lloyd Petaluma Valley Masters  45 47:34.00
--- Gutierrez Luis Walnut Creek Masters  45 DQ
           
M/50-54          
1 Emhoff Ron Tri Valley Masters  54 26:19.00
2 Pyrch Michael Santa Clara Swim Club Masters  50 26:55.00
3 Jeha John Club Sport San Ramon  50 26:57.00
4 Esposti Jerry Wine County Masters  53 37:13.00
5 Weidner Robert Peninsula Covenant Aquatic Mas  52 38:19.00
6 Spiker Scott Santa Rosa Masters  52 42:23.00
7 Roman Raul Wine County Masters  52 45:06.00
           
M/55-59          
1 Knight James Santa Clara Swim Club Masters  55 25:22.00
2 Ferroggiaro Fred The Olympic Club  55 26:40.00
3 Foreaker Don Santa Rosa Masters  57 27:25.00
4 Carter David Unattached  55 28:48.00
5 Holmes David The Olympic Club  55 29:20.00
6 Ligh Randy Courtside Masters Swim Club  59 30:30.00
7 Winterrowd Dan Sierra Marlins Swim Team Mast  58 31:20.00
8 Harder Les Rocklin Aquatics  56 31:22.00
9 Davis Will Davis Aquatic Masters  58 37:15.00
           
M/60-64          
1 Kight Chuck Rocklin Aquatics  61 25:11.00
2 Rudolf Jr. Edwards The Olympic Club  62 26:25.00
3 Wurtzel Harvey Unattached  62 31:14.00
4 Caziarc Steve Manatee Aquatic Masters Inc  60 31:24.00
5 Dick William The Olympic Club  62 31:28.00
6 Gleeson Gerald Fountaingrove Master Swimming  62 34:49.00
           
M/65-69          
1 Burns Richard Tamalpais Aquatics Masters  66 27:06.00
2 Moser Dean Unattached  67 39:44.00
3 Fleming John Unattached  30 43:10.00
4 Smithline Neil Unattached  68 55:16.00
           
M/70-74          
1 Laramie Mike South End Rowing Club  73 36:30.00
2 Ingalls Donald Mountain View Masters  71 37:22.00
3 Fewster Robert Tri Valley Masters  71 41:19.00
  
  





Return to Pacific Masters Swimming Homepage This page was designed and produced by Michael Moore. Please report any errors or omissions to him. We would also like to hear how the page can be improved or what you would like to see. Thank you.

2009-08-29


Copyright © 2009 Pacific Masters Swimming, Inc.
http://www.pacificmasters.org/