Pacific Masters gif


Results
Walnut Creek Masters




June 9-10 , 2000

WALNUT CREEK MASTERS INVITATIONAL SWIM MEET JUNE 9-10, 2000

WOMEN
EVENT 1    AGE  PLACE    NAME          CLUB         TIME
800 Free  19-24   1  S. Schweitzer   USA Bandits   9:28.17
	   25-29   1  Heather Geary	  WCM		 11:46.19
	   30-34   1  Tiffany Forbes  TOC		 10:39.30
     	    2  Debbie Schultz  WCM		 11:33.48 
	   35-39   1  Margee Curran	  WCM		  9:54.80
          40-44   1  Jill Hernandez  USA Bandits	  9:39.16
	           2  K.Christensen   TOC		 11:30.57
          45-49   1  Phyllis Quinn	  TOC		 11:36.14
                  2  R.Brittingham	  USA Bandits	 11:48.54
          50-54   1  Celeste Miller  Sierra NV	 10:59.40
          	    2  M. Alexander	  WCM		 13:06.93
		    3  P. McGarvey	  WCM		 13:24.77
	   	    4  Dale Finch	  SMMM		 13:33.32
 	           5  Stephanie Scott WCM		 13:41.76
                  6  Bonnie Murphy	  WCM		 13:52.53
                  7  R. McNally	  Alameda	 15:23.24
		    8  Emma Popek	  WCM		 15:45.80
	   55-59   1  SusanSchweitzer USA Bandits	 15:19.77
		    2  Beverly Dubrin  WCM		 18:51.51
	   60-64   1  Joyce Haworth	  WCM		 17:20.77
	   65-69   1  Ann Hirsch	  WCM		 14:48.86
		    2  Donna Monroe	  WCM		 15:09.81
	           3  Jean Duncan	  WCM		 16:27.83
		    4  Marty Barry	  Mudsharks	 17:58.24
	   70-74   1  Betty McMillan  WCM		 16:53.00
		    2  Anita Hazen	  WCM		 17:55.35
		    3  Bea Heim	  TAM		 20:40.86
	   75-79   1  Margery Meyer	  Olympic Club 15:37.71
		    2  Jay Howell	  WCM		 20:19.24
	   85-89   1  Jean Durston	  WCM		 19:58.46


EVENT 3    AGE  PLACE    NAME          CLUB         TIME
400 IM 	25-29	1	Megumi Masuda	SCSC	5:49.15
		2	Susan Strong	WCM	6:13.63
		3	Karen Duggan	WCM	6:20.78
		30-34	1	Debbie Schultz	WCM	6:07.57	40-44	1	Bonnie Bilich	TVM	6:00.55
		45-49	1	Phyllis Quinn	Olympic Club	6:45.01
  		50-54	1	Dale Finch	SMMM	7:58.64
		55-59	1	Roswita Norris	Davis	9:02.37
		60-64	1	Nancy Stretch	Olympic Club	8:00.95
    		65-69	1	Ann Hirsch	WCM	8:12.22
		75-79	1	Jae Howell	WCM          10:29.00
EVENT 3    AGE  PLACE    NAME          CLUB         TIME
	  	85-89	1	Jean Durston	WCM	11:36.60
			2	Susan Hanson	WCM	17:32.14
			3  Hilda Buel	SMMM	DQ

               	
EVENT 5    AGE  PLACE    NAME          CLUB         TIME
200 Free	19-24	1	Theresa Nakao	WCM	2:30.12
		25-29	1	Annie Alesna	Tuolumne	2:40.31
			2  Carrie Sherman	WCM	2:47.14
			3	Mary Seman	WCM	3:37.25
		30-34	1	M. Ghiggeri	WCM	2:26.95
		35-39	1	Margee Curran	WCM	2:20.19
			2	C.Kessler-Smith WCM	2:37.38
			3	Beth Flynn	RHMS	2:51.30
		40-44	1	Ch.BonDurant	USF	3:38.29
		45-49	1	Merry Finch	YCRC	2:48.49
		50-54	1	Celeste Miller	SierraNV	2:34.49
			2	Stephanie Scott	WCM	3:10.98
		60-64	1	Midge Kraetzer	WCM	3:15.78
		65-69	1	Ann Kay	Menlo	3:21.62
			2	Donna Monroe	WCM	3:42.21
			3	Jean Duncan	WCM	4:05.83
			4	Marty Barry	Mudsharks	DQ
		70-74	1	Betty McMillan	WCM	3:56.52
			2 	Bea Heim	TAM	5:03.22
		80-84	1	Marjorie Sharpe Stanford	4:05.04
			2	Audrey Etienne	SMMM	4:43.02

EVENT 7    AGE  PLACE    NAME          CLUB         TIME
100 Breast 19-24	1	Theresa Nakao	WCM	1:25.18
		25-29	1	Karen Duggan	WCM	1:35.55
		30-34	1	Debbie Schultz	WCM	1:27.05
			2	Elena Kogan	RINC	1:34.38
			3	M. Ghiggeri	WCM	1:34.88
		35-39	1	Lisa Ward	WCM	1:27.81
			2	Beth Flynn	RHMS	1:38.60
		40-44	1	Cokie Lepinski	Mudsharks	1:31.89
			2	K. Christensen Olympic Club	1:41.01
			3	Ch.BonDurant	USF	1:56.54
			4	Jerri Holan	ELAM	1:59.55
		45-49	1	Merry Finch	YCRC	1:36.68		2	Pamela Taub	WCM	2:48.21
		50-54	1	M. Alexander	WCM	1:42.11
			2	Bonnie Murphy	WCM	1:42.8l
			3	Stephanie Scott WCM	1:46.95
			4	Dale Finch	SMMM	1:51.63
EVENT 7    AGE  PLACE    NAME          CLUB         TIME
200 Free	50-54	5	Susan Atamaniuk	Mudsharks	1:52.48
		55-59	1	Jean Pritchett	Z Team	2:06.35
			2	Roswita Norris	Davis	2:11.90
		60-64	1	Nancy Stretch	Olympic Club	1:59.55
			2	Joyce Haworth	WCM	2:09.13
		65-69	1	Ann Hirsch	WCM	1:48.62
			2	Joan Alexander	WCM	2:06.02
		70-74	1	Dixie Germolus	WCM	2:29.58
		75-79	1	Jae Howell	WCM	2:26.67
		80-83	1	Sally Joy	WCM	2:51.80
		85-89	1	Hilda Buel	SMMM	4:37.50

EVENT 9	AGE  PLACE    NAME          CLUB         TIME
200 Fly	40-44	1	Melinda Kalin	ElSegundo	4:05.24
		45-49	1	Phyllis Quinn	Olympic Club	3:34.36
		60-64	1	Midge Kraetzer	WCM	3:58.51
		65-69	1	Jean Duncan	WCM	6:10.78
		75-79	1	Jae Howell	WCM	5:26.00
		85-89	1	Jean Durston	WCM	5:54.85

EVENT 11    AGE  PLACE    NAME          CLUB         TIME
100 Back	25-29	1	Annie Alesna	Tuolumne	1:25.10
			2	Karen Duggan	WCM	1:25.71
		30-34	1	Debbie Schultz	WCM	1:27.59
		35-39	1	Lisa Ward	WCM	1:14.03
			2	C.Kessler-Smith WCM	1:25.92
		40-44	1	Bonnie Bilich	TVM	1:14.39
		45-49	1	Pamela Taub	WCM	2:20.60
		50-54	1	S.Atamaniuk	Mudsharks	1:55.63
				L.Schoenberger	Sierra NV	DQ
		55-59	1	Roswita Norris	Davis	1:56.67
			2	Beverly Dubrin	WCM	2:41.79
		65-69	1	Ann Hirsch	WCM	1:50.99
			2	Joan Alexander	WCM	2:14.20
			3	Marty Barry	Mudsharks	2:11.28
		70-74	1	Betty McMillan	WCM	2:13.81
		80-84	1	Marjorie Sharpe Stanford	2:10.65
			2	Audrey Etienne	SMMM	2:37.52
			3	Sally Joy	WCM	2:40.50
		85-89	1	Hilda Buel	SMMM	4:15.46

EVENT 13    AGE  PLACE    NAME          CLUB         TIME
200 IM		19-24	1	Theresa Nakao	WCM	2:45.66
		25-29	1	Carrie Sherman	WCM	3:18.29
		35-39	1	Lisa Ward	WCM	2:44.44
		40-44	1	Bonnie Bilich	TVM	2:48.30
EVENT 13    AGE  PLACE    NAME          CLUB         TIME
200 IM		40-44	2	Cokie Lepinski	Mudsharks	3:05.52
			3	K.Christensen	Olympic Club	3:10.11
			4	Jerri Holan	ELAM	3:55.94
		45-49	1	Pamela Taub	WCM	4:58.36
		50-54	1	M. Alexander	WCM	3:21.46
			2	Dale Finch	SMMM	3:37.30
			3	Stephanie Scott WCM	3:39.65
			4	Bonnie Murphy	WCM	3:42.89
		55-59	1	Jean Pritchett	Z Team	4:35.03
		60-64	1	Midge Kraetzer	WCM	3:46.45
			2	Nancy Stretch	Olympic Club	3:51.82
		65-69	1	Ann Kay	Menlo Masters	3:48.52
			2	Donna Monroe	WCM	4:32.50
			3	Jean Duncan	WCM	5:10.42
		75-79	1	Jae Howell	WCM	5:01.26
		85-89	1	Jean Durston	WCM	5:25.73

EVENT 15    AGE  PLACE    NAME          CLUB         TIME
100 Free	25-29	1	Carrie Sherman	WCM	1:17.47
			2	Mary Seman	WCM	1:33.47
		30-35	1	Debbie Schultz	WCM	1:10.12
		35-39	1	Margee Curran	WCM	1:06.81
			2	C.Kessler-Smith WCM	1:10.71
		40-44	1	H. Terhorst     St.Helena	1:11.58
			2	Jerri Holan	ELAM	1:26.53
			3	Ch.BonDurant	USF	1:40.68
		45-49	1	Phyllis Quinn	Olympic Club	1:14.77
			2	Pamela Taub	WCM	1:57.37
		50-54	1	Celeste Miller	Sierra NV	1:11.32
			2	L.Schoenberger	Sierra NV	1:22.80
			3	Dale Finch	SMMM	1:24.31
		65-69	1	Ann Hirsch	WCM	1:36.86
			2	Joan Alexander	WCM	1:43.28
			3	Donna Monroe	WCM	1:45.49
			4	Marty Barry	Mudsharks	2:02.44
		70-74	1	Betty McMillan	WCM	1:47.63
			2	Bea Heim	TAM	2:23.76	80-84	1	Marjorie Sharpe Stanford	1:51.56
			2	Audrey Etienne	SMMM	2:04.28
			3	Sally Joy	WCM	2:31.02

EVENT 17    AGE  PLACE    NAME          CLUB         TIME
200 Breast	19-24	1	Theresa Nakao	WCM	3:01.52
		25-29	1	Karen Duggan	WCM	3:20.16
		30-34	1	Debbie Schultz	WCM	3:10.26
			2	Elena Kogan	RINC	3:23.82
EVENT 17    AGE  PLACE    NAME          CLUB         TIME
200 Breast	35-39	1	Lisa Ward	WCM	3:09.47
			2	Lisa Jarvis	WCM	3:33.04
		40-44	1	Cokie Lepinski	Mudsharks	3:19.58
			2	Hermine Terhurst St Helena	3:27.49
		45-49	1	Merry Finch	YCRC	3:28.40
		50-54	1	Stephanie Scott	WCM	3:46.50
			2	Bonnie Murphy	WCM	3:48.04
			3	S.Atamaniuk	Mudsharks	3:59.81
		55-59	1	Roswita Norris	Davis	4:24.43		2	Jean Pritchett	Z Team	4:29.74
		60-64	1	Nancy Stretch	Olympic Club	4:07.43
			2	Joyce Haworth	WCM	4:42.82
		70-74	1	Dixie Germolus	WCM	5:18.88
		75-79	1	Jae Howell	WCM	5:09.16
		80-84	1	MaryJane Reeves WCM	7:07.22
		85-89	1	Hilda Buel	SMMM	9:55.71

EVENT 19    AGE  PLACE    NAME          CLUB         TIME
100 Fly	40-44	1	Jerri Holan	ELAM	1:46.88
			2	Melinda Kalin	ElSegundo	1:52.69
			3  Ch.BonDurant	USF	2:03.76
		45-49	1	Phyllis Quinn	Olympic Club	1:33.23
		50-54	1	M.Alexander	WCM	1:51.93
		65-69	1	Ann Hirsch	WCM	1:54.05
			2	Joan Alexander	WCM	2:01.40
			3	Donna Monroe	WCM	2:21.74
		70-74	1	Dixie Germolus	WCM	2:28.14
		75-79	1	Jae Howell	WCM	2:27.23
		85-89	1	Jean Durston	WCM	2:39.43

EVENT 21    AGE  PLACE    NAME          CLUB         TIME
200 Back	35-39		Lisa Ward	WCM	DQ
		40-44	1	Bonnie Bilich	TVM	2:47.66
		50-54	1	S.Atamaniuk	Mudsharks	4:08.31
		55-59	1	Roswita Norris	Davis	4:15.58
		55-69	1	Marty Barry	Mudsharks	4:48.38
			2	Jean Duncan	WCM	4:49.62
		70-74	1	Betty McMillan	WCM	4:48.19
		80-84	1	Marjorie Sharpe Stanford	4:39.25
			2	Sally Joy	WCM	5:47.34





MEN
EVENT 2    AGE  PLACE    NAME          CLUB         TIME
800 Free	25-29	1	Brandon Carter	Davis	10:32.10
		30-34	1	Daniel Frost	SEA	10:48.66
			2	Mike Heaney	WCM	11:24.58
		35-39	1	Stephen Stahl	WCM	 9:35.49
			2	Greg Remmert	WCM	10:01.39
			3	Brad Gothberg	WCM	10:40.66
			4	Paul Turek	WCM	11:06.27
		40-44	1	Ralph Wenzel	WCM	11:34.90
			2	William Neiman	WCM	12:53.97
		45-49	1	Don Tatzin		12:34.68
		50-54	1	Jim Clemmons	MAM	10:13.19
			2	Michael Horwath UN	10:51.41
			3	Gary Brenner	SMM	10:53.72
			4	Puryear	WCM	11:26.70
			5	Alvaro Pastor	El Cerrito	12:38.05
			6	Tom Flickenger	WCM	12:58.35
		55-59	1	Don Galine	SMM	11:27.97
			2	Don Davis	WCM	11:32.97
		60-64	1	Emory Haworth	WCM	12:46.62
			2	Barry Fasbender Stanford	12:46.87
			3	James Huseby	WCM	13:26.46
		65-69	1	Bob Mayo	WCM	13:01.49
			2	Stan Morner	WCM	13:27.35
			3	Mike Milliman	SMMM	13:59.07
			4	William Grohe	USF	14:11.43
		70-74	1	Fred Trask	WCM	14:28.81
			2	Don Stupfel	SMMM	16:19.38
			3	Richard Labahn		16:26.13
		75-79	1	Fred Taioli	SMMM	16:05.63
			2	Tom McCall	Strawberry C	17:38.02
			3  Fred Rogers	ISF	20:28.15
		80-84	1	Ray Taft	SMMM	14:28.36
			2  Bill Johnston	WCM	19:08.55
			3	Robert Freeman	WCM	22:56.74

EVENT 4    AGE  PLACE    NAME          CLUB         TIME
400 IM		19-24	1	E.Heffelfinger	Fog City	6:30.19
		30-34	1	Peter Finney	MAM	5:51.81
		35-39		Paul Turek	WCM	DQ
		50-54	1	David Levinson	RINC	6:05.39
EVENT 4    AGE  PLACE    NAME          CLUB         TIME
400 IM		60-64	1	Barry Fasbender	Stanford	7:18.28
	65-69	1	Mike Milliman	SMMM	8:30.91
			2	William Grohe	USF	8:41.74
		70-74	1	R. Cunningham	SMMM	8:11.38
			2	Luman Sutton	SAC	8:22.10
		80-84		Bill Johnston	WCM	DQ

EVENT 6    AGE  PLACE    NAME          CLUB         TIME
200 Free	25-29	1	Brandon Carter	DAM	2:21.44
			2 J.Jiminez-Victory UN	2:36.74
		30-34	1	Chris Stump	WCM	2:20.02
			2	Dino Pelicano	AAM	2:23.51
			3	Warren Mead	USF	2:51.72
		35-39	1	L.Olmstead Rose	UNAF	2:38.53
			2	Doug O¹Brien	UN	2:41.68
		45-49	1	Michael Heim	UN	2:34.42
		50-54	1	Michael Horvath UN	2:26.89
			2	Tom Flickinger	WCM	2:53.45
			3	Douglas Straub	UN	3:03.87
		55-59	1	Tim Birnie	Olympic Club	2:14.71
			2	Don Davis	WCM	2:29.92
			3	George Viguie	RHMS	2:33.56
		60-64	1	Dick Peterson	SMMM	2:50.84
		65-69	1	Robert Mayo	WCM	2:53.37
			2	Donald Wudtke	TOC	3:45.69
		70-74	1	Fred Trask	WCM	3:12.69
			2	Don Stupfel	SMMM	3:58.27
		75-79	1	Fred Rogers	USF	4:39.09
		80-84	1	Ray Taft	SMMM	3:14.58
			2	Robert Freeman	WCM	5:02.27

EVENT 8   AGE  PLACE    NAME          CLUB         TIME
100 Br		19-24	1	E.Heffelfinger	Fog City	1:36.21
		30-34	1	Eric Petrilla	Sierra NV	1:19.47
			2	Peter Finney	MAM	1:22.19
			3	Douglas Cheline LMS	1:35.76
		35-39	1	Ken Halbrecht	WCM	1:30.88
		40-44	1	Craig Sihner	Manalees	1:20.70
			2	Jack Ewing	USF	1:20.83
		45-49	1	Eric Van Boer	RHMS	1:26.72
			2	Bryan Andrews	USF	1:48.59
		50-54	1	Jesse Smyers	WCM	1:27.33
			2	Cary McGregor	SEA	1:29.07
			3	Craig Dennis	WCM	1:32.18
			4	Douglas Straub	UN	1:37.48
		55-59	1	Kenneth Frost	TAM	1:25.05
EVENT 8   AGE  PLACE    NAME          CLUB         TIME
100 Brst	60-64	1	Dick Peterson	SMMM	1:35.70
			2	Tom Scovel	WCM	2:34.51
				Abecassis	WCM	DQ
		65-69	1	Stan Morner	WCM	1:39.42
			2	Frank Nieman	WCM	1:45.65
			3	William Grohe	USF	2:07.60
		70-74	1	R. Cunningham	SMMM	1:46.43
		75-79	1	Tom McCall	Strawberry C	2:08.40

EVENT 10   AGE  PLACE    NAME          CLUB         TIME
200 Fly	19-24	1	E.Heffelfinger	Fog City	3:30.74
		25-29	1	Kent Anderson	USF	2:25.10
			2	Darren Anderson WCM	2:30.58
		30-34	1	Dino Pelicano	AAM	2:44.76
		40-44	1	Kerry O¹Brien	WCM	2:24.82
		50-54	1	Jim Clemmons	MAM	2:46.45
			2	David Levinson	RINC	2:59.91
		60-64	1	Barry Fasbender Stanford	3:36.97
		65-69	1	Stan Morner	WCM	3:51.37
			2	Donald Wudtke	TOC	4:44.83
			3	Mike Milliman	SMMM	5:12.32
		80-84	1	Richard Smith	WCM	5:17.00
			2	Wm. Johnston	WCM	5:45.35

EVENT 12   AGE  PLACE    NAME          CLUB         TIME
100 Back	25-29	1	John Grisati	MAM	1:17.59		2	Brandon Carter	DAM	1:18.54
		30-34	1	Brian Davis	UN	1:17.02
			2	Douglas Cheline LMS	1:32.33
			3	Warren Mead	USF	1:35.93
		45-49	1	Eric Van Boer	RHMS	1:17.47
		50-54	1	R.Jacobberger	Oakwood	1:22.69
		55-59	1	Tim Birnie	TOC	1:10.57
			2	Richard Burns	TAM	1:14.23
		65-69	1	Robert Mayo	WCM	1:34.52
			2	Mike Milliman	SMMM	1:42.35
		70-74	1	Luman Sutton	SAC	1:48.03
			2	Don Stupfel	SMMM	1:56.17
		75-79	1	Fred Rogers	USF	2:29.13

EVENT 14   AGE  PLACE    NAME          CLUB         TIME
200 IM		19-24	1	E.Heffelfinger	Fog City	3:07.78
		30-34	1	Greg Larson	TOC	2:24.59
			2	Peter Finney	MAM	2:40.02
			3	Dino Pellicano	AAM	2:40.08
			4	Douglas Cheline LMS	3:02.54
EVENT 14   AGE  PLACE    NAME          CLUB         TIME
200 IM		35-39	1	Paul Turek	WCM	2:57.05
		40-44	1	James Martin	WCM	2:40.23
				Tom Dugan	WCM	DQ
		45-49	1	Bryan Andrews	USF	3:18.77
		50-54	1	Jim Clemmons	MAM	2:43.09
			2	Craig Dennis	WCM	3:00.95
		55-59	1	Don Galine	SMMM	2:55.49
		60-64	1	Dick Peterson	SMMM	3:13.38
			2	Emory Haworth	WCM	3:17.15
		65-69	1	Frank Nieman	WCM	3:48.17
			2	Mike Milliman	SMMM	3:58.38
			3	William Grohe	USF	4:08.00
		70-74	1	R. Cunningham	SMMM	3:47.98
			2	Luman Sutton	SAC	3:50.21
		75-79	1	Tom McCall	Strawberry C	4:29.47
		80-84	1	Ray Taft	SMMM	3:50.61
			2	Richard Smith	WCM	4:29.47
			3	Wm. Johnston	WCM	4:51.75

EVENT 16    AGE  PLACE    NAME          CLUB         TIME
100 Free	25-29	1	Brandon Carter	DAM	1:04.97
			2	J.Jiminez Victory UN	1:04.99
			3	John Grisati	MAM	1:06.24
			4	K.Sarrigeorgidis 	1:27.37
		30-34	1	Kirk Everist	TOC	  56.85
			2	Greg Larson	TOC	  57.24
			3	Eric Petrilla	Sierra NV	1:00.99
			4	Chris Stump	WCM	1:01.12
			5	Brian Davis	UN	1:02.11
			6	Mike Heaney	WCM	1:05.46
			7	Luis Montano	WHAM	1:05.74
			8	Dino Pellicano	AAM	1:10.40
			9	Douglas Cheline LMS	1:15.94
		       10	Warren Mead	USF	1:19.62
		       11	Adam Smith	COHO	1:29.06
		35-39	1	David Boatwright WCM	  55.77
			2	Doug O¹Brien	UN	1:09.93
			3	L.Olmstead-Rose	UN	1:11.53
		45-49	1	Eric Van Boer	RHMS	1:02.58
			2	Michael Heim	UN	1:07.18
		50-54	1	Michael Horwath	UN	1:07.20
			2	D.Jacobberger	Oakwood	1:08.47
			3	Tom Flickinger	WCM	1:15.99
			4	Douglas Straub	UN	1:19.07
		 

EVENT 16    AGE  PLACE    NAME          CLUB         TIME
100 Free	55-59	1	Time Birnie	TOC	1:01.31
			2	George Viguie	RHMS	1:05.92
			3	Don Davis	WCM	1:06.55
			4	Don Galine	SMMM	1:07.69
		60-64	1	Abecassis	WCM	2:00.81
		65-69	1	Robert Mayo	WCM	1:16.85
			2	Donald Wudtke	TOC	1:29.76
		70-74	1	Fred Trask	WCM	1:26.62
			2	Don Stupfel	SMMM	1:43.85
		75-79	1	Fred Taioli	SMMM	1:42.79
			2	Fred Rogers	USF	2:06.72

EVENT 18    AGE  PLACE    NAME          CLUB         TIME
200 Breast	30-34	1	Eric Petrillo	Sierra NV	3:03.57
			2	Adam Smith	COHO	3:57.86
		40-44	1	Jack Ewimg	USF	3:04.72
		50-54	1	Cary McGregor	SEA	3:16.11
		55-59	1	Kenneth Frost	TAM	3:04.41
				Don Davis	WCM	DQ
		60-64	1	Dick Peterson	SMMM	3:22.26
		65-69	1	Frank Nieman	WCM	3:49.67
			2	William Grohe	USF	4:48.84
		70-74	1	R. Cunningham	SMMM	3:49.78

EVENT 20    AGE  PLACE    NAME          CLUB         TIME
100 Fly	19-24	1	Brett Anderson	WCM	1:05.40
		30-34	1	Luis Montano	WHAM	1:14.54
			2	Douglas Cheline	LMS	1:29.49
		35-39	1	Ken Halbrecht	WCM	1:12.19
			2	L.Olmstead-Rose	UN	1:22.38
		40-44	1	James Martin	WCM	1:10.67
		45-49	1	Bryan Andrews	USF	1:34.62	50-54	1	D.Levinson	RINC	1:12.52
			2	R.Jacobberger	Oakwood	1:25.43
			3	Douglas Straub	UN	1:42.43
		55-59	1	Kenneth Frost	TAM	1:21.71
			2	Don Galine	SMMM	1:28.82
			3	George Viguie	RHMS	1:41.01
		60-64	1	Barry Fasbender	Stanford	1:28.03
			2	Emory Haworth	WCM	1:32.79
		65-69	1	Donald Wudtke	TOC	1:57.02
		75-79	1	Tom McCall	Strawberry C	2:15.41
		80-84	1	Wm. Johnston	WCM	2:15.31



EVENT 22   AGE  PLACE    NAME          CLUB         TIME
200 Back	19-24	1	Brett Anderson	WCM	2:21.65
		35-39	1	Paul Turek	WCM	3:09.81
		45-49	1	Eric Van Boer	RHMS	2:49.60
		55-59	1	Richard Burns	TAM	2:47.50
			2	Don Galine	SMMM	3:07.05
		60-64	1	Dick Peterson	SMMM	3:28.53 
			2	Barry Fasbender Stanford	3:30.83
		65-69	1	Mike Milliman	SMMM	3:32.72
			2	William Grohe	USF	3:58.30
		70-74	1	Don Stupfel	SMMM	4:58.97
		75-79	1	Fred Rogers	USF	5:24.88

	
	 								














		
															
													 								 
    







Return to Pacific Masters Swimming Homepage This page was designed and produced by Michael Moore. Please report any errors or omissions to him. We would also like to hear how the page can be improved or what you would like to see. Thank you.

9/21/99


Copyright © 2000 Pacific Masters Swimming, Inc.
http://www.pacificmasters.org/